Let’s travel together.

Warszawa

0

Warszawa nasza stolica to idealny pomysł na wycieczkę szkolną. Czego oczywiście nie może zabraknąć w programie, kiedy decydujemy się wysłać dziecko na taką wycieczkę. Na pewno spaceru po Starym mieście znajdującym się w centrum stolicy. To najstarsza część miasta, która została w większości zrujnowana podczas II wojny światowej, oczywiście odbudowana w późniejszych latach. Na starym mieście można podziwiać kościoły, katedry i inne piękne zabytki budowlane.

Kolejnym miejscem, którego nie można pominąć są przepiękne Łazienki Królewskie. To bardzo duża przestrzeń, gdzie można podziwiać architekturę budynków, wspaniałe rzeźby , ogrody. Znajduję się tam muzeum, ale także organizowane są tutaj różne wydarzenia kulturalne.

Warto także udać się do najwyższego budynku w stolicy a mianowicie Pałacu kultury i Nauki, który powstał w latach 1952- 1955, w środku znajduję się m.in. kino, muzea, sala koncertowa. Warto udać się na sam szczyt i podziwiać panoramę miasta. Ponad to warto udać się do chociażby jedno z licznych muzeów w mieście, a mianowicie Muzeum Narodowego, czy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.