Let’s travel together.

Polskie morze – Sopot

0

Sopot to jedno najczęściej odwiedzanych miast nad morzem. Zawsze pełne turystów. Jednakże poza piaskiem i morzem możemy tu zachwycać się pięknem okolicy i nie tylko.  Tu warto wybrać się na wycieczkę czy urlop.
Będąc w Sopocie zapewne każdy wybiera się na piękne, długie molo mierzące 511 metrów, skąd można podziwiać morze a także piękne widoki, wspaniałą architekturę hoteli znajdujących się blisko plaży. Na końcu mola poza widokami znajduję się Marina- Sopocka przystań jachtowa.
Zanim dotrzemy na molo, pierwszym miejscem do przejścia jest deptak na ul. Bohaterów Monte Cassino, tzw. „Monciak”. Wzdłuż niego jest wiele kawiarenek, pubów czy pięknych kamieniczek. Jednym z szczególnie rozpoznawalnych miejsc na Monciaku jest Krzywy Domek, bajkowy projekt rysunkami Jana Marcina Szancera i Pera Dahiberga.

W Sopocie znajduję się słynna Opera Leśna, amifiteatr, który ma świetną akustykę, gdzie odbywa się co roku Festiwal Piosenki- Sopot Festival. To właśnie w tym miejscu koncertowało wiele sławnych muzykó m.in. James Brown, Charles Aznavour, Whitney Houston, Annie Lennox, sir Elton John.

Kolejne duże miejsce gdzie odbywa się wiele wydarzeń kulturalnyh i sportowych to hala widowiskowo-sportowa Ergo Arena, która może pomieścić nawet 15 000 widzów.

Jeżeli planujemy wyjechać do Trójmiasta to najlepiej na dłuższą wycieczkę. Tutaj chętnie także odpoczną i pozwiedzają okolice dzieci podczas koloni, czy wycieczek.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.