Let’s travel together.

Podróże po Pradze

0

Praga jedno z piękniejszych miast w Europie znajdujące się tak blisko naszego kraju, w Czechach. Koniecznie warto wybrać się tam na wycieczkę, Te ulice, budynki swoim pięknem zatrzymują na dłuższa chwilę wielu turystów.

Zacznijmy od słynnego mostu Karola, miejsce, którego nie da się pominąć. Powstał w 1357 roku z polecenie króla Karola IV. Most w stylu gotyckim ma 516 metrów długości i 10 metrów szerokości. Na balustradach znajdują się barokowe rzeźby ukazujące świętych. Ten most tętni życiem , odwiedza go codziennie bardzo duża ilość turystów, wyglądający przepięknie o każdej porze dnia.

Zamek (Hradczany) kiedyś mieszkali tam królowie, mieści się w dzielnicy Hradczany na wzgórzu nad Wełtawą. Powstał w IX wieku, aktualnie to siedziba prezydenta Czech.

Wizyta w każdym mieście nie może obyć się bez zwiedzenia rynku. Mieszczący się w centrum miasta Rynek Staromiejski to przepiękne miejsce, wokół pełno starych kościołów i kamienic w 1992 roku został umieszczony na światowej liście dziedzictwa kulturowego UNESCO. Na rynku znajduję się zegar astronomiczny mieszczący się na ratuszu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.