Let’s travel together.

Malbork

0

Trójmiasto i okolice to bardzo dobry pomysł na wycieczkę czy Zieloną szkołę. Trzy dni to takie minimum, które trzeba mieć, aby zobaczyć tam coś ciekawego. Zacznijmy od Gdyni, warto wybrać się na skwer Kościuszki, przejść się aleją statków pasażerskich. Następnie udać się na Sopockie  Wybierając się do trójmiasta poza standardowym zwiedzeniem Gdyni, Sopotu Gdańska czy przepłynięciu się statkiem na Hel.

Warto wybrać się kawałek dalej i zobaczyć Malbork. Dawną siedzibę Krzyżaków. I tu zwiedzanie warto zacząć od zamku z XIV- XV wieku, składającego się z trzech zamków, m.in. Wysokiego, Średniego i Niskiego, całość otoczona była murem obronnym , którego teraz zostały już tylko ruiny. Następnie odwiedzić Ratusz, który powstał w 1365 – 1380. W tej chwili znajduję się tam Młodzieżowy Dom Kultury.

Kolejne miejsce to Brama Mariacka powstałą w XIV wieku, tu można podziwiać kunszt architektoniczny. Uwagę należy również zwrócić na basztę maślankową, która należała do kompleksu zamków, jedna z wyższych wież o której krążą różne legendy. Godne uwagi są tam również stare kościoły np. św. Jana zbudowany w stylu gotyckim w XIV wieku czy Kościół św. Jerzego z 1711-1712 roku.

Malbork to stare, ale piękne miasto w województwie pomorskim, które warto zobaczyć wybierając się w te tereny.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.