Let’s travel together.

Kraków -Wieliczka

0

Kraków znajduję się w południowej Polsce nad Wisłą w województwie małopolskim. Jeżeli zwiedzamy nasz kraj to powinna być obowiązkowa pozycja miast do zwiedzenia.
Przepiękne miasto, bogate kulturowo. Gdzie trzy dni to takie minimum, żeby coś zobaczyć. Jeśli mamy mało czasu to najważniejszymi miejscami do zobaczenia będą: Rynek Główny gdzie znajduję się kościół św. Wojciecha i kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza i oczywiście Sukiennice.
Na pewno nie można pominąć Wawelu dawnej siedziby królewskiej jak i kościelnej. Przy okazji można udać się do katedry, gdzie dawniej koronowano Króli.

Jeżeli już jesteśmy w Krakowie i mamy więcej czasu warto trochę odbić i pojechać do kopalni soli w Wieliczce. To niesamowite miejsce, które zostało wpisane na listę zabytków UNESCO. Zwiedzanie podziemnej kopalni zajmuję ok trzech godzin, na trasie trzech kilometrów znajduję się dwadzieścia komór. Dla osób z problemami dróg oddechowych a także po prostu dla relaksu warto wybrać się do tężni solankowej, gdzie można przyswoić duża dawkę jodu.

 

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.