Let’s travel together.

Czy warto korzystać z ofert last minute?

widok z lotu ptaka
0

Ostatnio radziliśmy jak zorganizować wakacyjny wypad nad morze. Dzisiaj zajmiemy się troszkę innym tematem.

Dzięki ofertom last minute wycieczka za granicę może kosztować nawet o 50% mniej. Miejsca takie można kupić zazwyczaj na kilka dni przed wylotem z powodu rezygnacji z wyjazdu kogoś w ostatniej chwili lub niesprzedanych miejsc przez biuro podróży. 

Wycieczka za granicę – kiedy i gdzie szukać ofert last minute

Polować na tańsze oferty na wypoczynek można przez cały rok. Są jednak tygodnie w roku, gdy rewelacyjne obniżki można znaleźć częściej. Jednym z nich jest czas od początku maja do połowy czerwca. W przypadku spontanicznego urlopu warto czekać do ostatniej chwili, by wycieczka za granicę była wyjątkowo korzystna finansowo. Jednak konkretne plany urlopowe związane ze stałym terminem lub większą ilością osób, niestety wykluczają last minute.

Zdjęcia z wakacji last minute:

Drugim wyjątkowo korzystnym terminem na poszukiwanie tanich wyjazdów jest okres w grudniu przed świętami. Boże Narodzenie to czas bardzo rodzinny i niewiele osób może sobie pozwolić na wyjazd w tym okresie.

Ofert last minute można szukać w biurach podróży, choć niestety najbardziej interesujące miejsca znikają bardzo szybko. Kopalnią ciekawych propozycji jest internet, choć trzeba się przygotować na dłuższe poszukiwanie i przekopywanie się przez błędne lub już nieaktualne informacje. Kolejną opcją jest próba znalezienia ciekawej oferty na lotnisku. Najlepiej pojechać tam już z bagażem i w ciemno zabukować wyjazd, a wtedy wycieczka za granicę może być ciekawą przygodą.

Więcej na temat ofert last minute dowiecie się z tego filmu:

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.